Департамент
освіти і науки
Кіровоградської
обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна
загальноосвітня
школа-інтернат І-ІІІ ступенів
Корекційне
заняття з розвитку логічного мислення
4
загальноосвітній клас
Підготувала і провела:
Шевченко Вікторія Вікторівна
вчитель початкових класів,
спеціаліст вищої категорії
Шевченко Вікторія Вікторівна
вчитель початкових класів,
спеціаліст вищої категорії
2014
Корекційне
заняття
«Подорож Країною Міркувань»
Мета. Активізувати мислення дітей. Сприяти розвитку уваги, пам'яті, швидкості мислення учнів, розвивати логічне мислення. Сприяти вихованню наполегливості, сприяти формуванню розвитку пізнавального інтересу дітей; стимулювати до пошукової діяльності; уміння узагальнювати і класифікувати; активізувати спостережливість, сенсорні вміння та навички дітей;
Обладнання: мультимедійна система,
презентація «Вправи та ігри на розвиток
логічного мислення. Подорож Країною Міркувань»
навчальні плакати,картки, дидактичні
ігри, фізкультхвилинка «Друзі».mp4
І. Хід заняття.
1.Організаційний момент.
а) Привітання
Вправа «Я
всміхаюсь сонечку».
Мета: сприяє розвитку мовного апарату, пам’яті, дрібної та
загальної моторики.
Я всміхнуся сонечку: - Здрастуй, золоте! -
Я всміхнуся квітоньці –
Хай вона цвіте!
Я всміхнуся дощику:
Лийся, мов з відра!
Друзям усміхнуся –
зичу їм добра
(Пальцями
правої руки по черзі «вітатися» з пальцями лівої руки,
поплескуючи одне одного кінчиками..)
Вправа
«Розминка» (швидко дати відповідь).1. Рослина, яка схожа на їжака, (кактус)
2. Другий місяць зими (січень)
3. Яке найменше натуральне число (1)
4. Які букви українського алфавіту не можуть стояти на початку слова? (й, ь)
5. З якої частини тіла Адама бог створив Єву? (з ребра)
6. Геометрична фігура у якої 4 сторони. (Чотирикутник)
7.Ноїв... (ковчег)
8. Так називається дорожня розмітка і тварина (зебра)
9. Коли вода замерзає, її називають... (лід)
10.Якої пори року день довше ночі? (Влітку)
II. Вправи на розвиток уваги.
1. Зашифроване слово ( прослухати слова, з перших літер скласти нове слово).
радість
|
метро
|
прапор
|
настрій
|
ірис
|
океан
|
ім'я
|
актор
|
донька
|
вишня
|
солома
|
родина
|
абетка
|
ніч
|
образ
|
|
якір
|
дитина
|
• Всі учні 4 класу вміють плавати. Таня Строчак вчиться в цьому ж класі. Чи вміє Таня плавати?
• Маємо перехрестя трьох шляхів. Один з них веде до річки, другий до міста, третій - в село. Шлях, який іде прямо не веде до річки. Щоб потрапити до міста, не треба йти прямо і не слід звертати праворуч. Куди ведуть шляхи?
село
місто річка
Рухаючись за стрілочками, прочитайте
прислів'я1. За 7 сек. запам'ятати ряд чисел, дати відповідь на питання.
5, 6, 19, 3, 1, 4, 12, 8.
• Назвати перше і останнє числа.
• Назвати третє число.
• Назвати двозначні числа.
• Чи правда, що п'ятим було число І?
2. Розвиток слухової памя'ті.
Прослухати пари слів, далі за одним словом назвати інше.
тарілка
|
стакан
|
ніж
|
виделка
|
стіл
|
диван
|
коло
|
квадрат
|
книжка
|
портфель
|
яблуко
|
дерево
|
Прослухати слова, записати власні асоціації до слів (наприклад:
зірка небо).
За словами - асоціаціями пригадати прочитані слова.
кімната
гори
осінь
пісня
урок
IV. Вправи на розвиток швидкості мислення.
1. Знайти приклади, які розв'язані неправильно.
14:2=8
|
21:3=7
|
15-4=9
|
54:6=9
|
8+3=11
|
15+15=20
|
6х4=24
|
22-7=25
|
7х7=47
|
28:4=7
|
18, 14, 21, 12, 8, 6, 9, 15 3.
Знайти три числа, що в сумі дають задане число.
5 13 10 2 27 18 6 4
|
40
|
Жодного
|
10 2 3 7 9 12 8 4
|
15
|
колесо, осел, село, око
само
|
мель
|
самовар
|
фант
|
вар
|
фантазія
|
лі
|
вик
|
літак
|
кара
|
приз
|
карамель
|
шин
|
так
|
шинель
|
сюр
|
ель
|
сюрприз
|
домо
|
азія
|
домовик
|
1. Цікаві задачі.
Двоє пішли 3 цвяха знайшли. Троє підуть скільки знайдуть? ( 0 )
Мірошник прийшов на млин. В кожному кутку він побачив по 3 мішки, на кожному мішку по 2 коти.
Питання задачі: чи багато ніг було на млині? (2, інші лапи).
На столі стояло 5 склянок з полуницями. Юрко з'їв одну склянку полуниці. Порожню склянку він поставив на стіл. Скільки склянок лишилося? (5)
2. Ребуси.
Фронтальна робота.
і 100 рія
пі 2 л
ві 3 на
Робота в парах: розгадування ребусів, що підготували учні.
3. Встановлення закономірностей.
1. Поділити фігуру на 2 рівні частини прямою або ламаною лінією.
Комментариев нет:
Отправить комментарий