Департамент науки і освіти
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітнья
школа-інтернат І-ІІІ ступенів
Подорож веселих
пальчиків
(Корекційне заняття з розвитку дрібної моторики)
Тема:
Розвиток дрібної моторики.
Мета: розвивати та удосконалювати навички учнів першого
спеціального класу виконувати дрібні та загальні рухи для рук, тулуба, голови,
ніг;
розвивати артикуляційну моторику,
мовленнєве дихання, зв’язне мовлення; вміння розрізняти та називати розмір,
колір, форму предметів; вилучати
зайвий предмет із групи;
збагачувати словниковий запас;
розвивати логічне мислення;
сприяти вихованню уважності, охайності, зосередженості.
Обладнання: картки із завданнями до ігор «Що зайве?», «Сніговик», «Рукавички»,
«Ялинка»; мозаїка, тарілки з крупою, різнокольорові кружечки великого та малого
розміру, палички, іграшкова черепаха для розвитку сенсомоторики учнів, ручка, кольорові олівці.
Хід заняття.
І. Підготовча
частина.
1.Організаційний момент.
а)
Привітання
Вправа “Доброго ранку”.
Мета: сприяє розвитку мовного апарату, пам’яті, дрібної та
загальної моторики.
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку, маленькі дубки!
Я вас вітаю, люблю, пізнаю,
Бо живемо у одному краю.
(Пальцями правої руки по черзі «вітатися» з пальцями
лівої руки,
поплескуючи одне одного кінчиками..)
б) Дихальні вправи:
Загадка
Скатертина біла землю всю накрила.
-Яка пора року?
-Що вкрило землю?
Вправа
«Сніжинки».
Мета: розвивати правильне
дихання учнів: вдих-носом, видих-ротом.
ІІ. Основна
частина.
1.
Мотивація навчальної діяльності.
-Ми відправляємось в гості до Зимової
казки. Дорога нас чекає нелегка. Допомагати нам будуть наші
пальчики. Вони вже багато чого вміють, тому я гадаю, ми з вами виконаємо всі
завдання. Так? Ви мене підтримуєте? Тоді збираємось – час вирушати.
2.
Вправа «Шнуровка».
Мета: вчити дітей шнурувати взуття,
удосконалювати набуті навички.
3.
Вправа
«Рукавички».
Мета: вчити дітей правильно штрихувати
олівцем предмет, розрізняти і називати кольори, удосконалювати навички клеїти.
-Ой, як холодно нашим рукам. Що треба
придумати, аби їм було тепло? Так,
рукавички! А скільки нам потрібно рукавичок? А в мене тільки одна. Що ж робити?
-Другу рукавичку розфарбувати до кольору
своєї пари та наклеїти сніжинку.
(Під час штрихування виконати вправу для
відпочинку пишучої руки:
«Олівець».
Олівець в руці катаю,
Поміж пальчиків кручу.
Неодмінно кожний палець
Буть
слухняним я навчу.)
4.
Вправа
«Сніговик».
Мета: розвивати зорову увагу, мислення,
дрібну моторику рук.
5.
Вправа «Попелюшка».
Мета: розвивати дрібну
моторику, мовний апарат, уміння рахувати предмети, розрізняти кольори.
-Знайдіть п’ять
предметів, порахуйте і назвіть їх.
(У тарілочці насипана
крупа з дрібними предметами.)
6.
Вправа
«Пальчиковий театр».
Мета: удосконалювати роботу мовного апарату,
дрібну моторику рук, співвідношення слова і дії.
-Поки ми робили сніговика, наші рукавички
намокли, а пальчики – змерзли. Щоб зігріти їх, необхідно виконати вправи для пальчиків.
а) «Привітання»
б) «Білочка»
в) «Оркестр»
г) «Сороконіжка»
Фізкультхвилинка
Мета: зняти напруження м’язів тулуба, рук,
ніг; удосконалити рухи загальної моторики; розвивати мовлення.
а) «Вітер…»
б) «Морозець»
в) «Чотири стихії»
г) «Жук»
7.
Вправа
«Квітка».
Мета: розвивати уміння дітей
складати візерунки з мозаїки за зразком, розрізняти кольори, удосконалювати
дрібну моторику.
-Після
фізкультхвилинки нам стало тепло, ми згадали про літо, квіти. За
допомогою наступного завдання складемо чарівну квітку.
8.
Вправа «Що
зайве?»
Мета: розвивати увагу, мислення, мовний
апарат, дрібну моторику.
9.
Вправа «Чарівні палички».
Мета: розвивати дрібну
моторику, увагу, уміння виконувати завдання за зразком.
10.
Вправа «Обведи і зафарбуй» (додаткове завдання)
Мета: розвивати уміння
обводити предмети, утримувати довго на одному місці, охайно працювати, зосереджуватися та концентрувати увагу.
ІІІ. Підсумок заняття.
-Яка пора року гралася з нами?
-Що робили на занятті?
-Тепер ваші пальчики
будуть швидко і правильно виконувати завдання.
М О Л О Д Ц І!!!
Комментариев нет:
Отправить комментарий