Департамент науки і освіти
Кіровоградської обласної державної адміністрації

Знам’янська спеціальна загальноосвітня
школа-інтернат І-ІІІ ступенів


Космічні  рятівники
(Корекційне заняття з розвитку дрібної моторики)
 










 Підготувала:
                        Бєлова Вікторія Вікторівна
                                          вчитель-дефектолог початкових класів
                      спеціаліст вищої категорії






м.Знам’янка
2014 р.
Тема:  Розвиток дрібної моторики.

Мета: розвивати та удосконалювати навички учнів першого спеціального класу виконувати дрібні та загальні рухи для рук, тулуба, голови, ніг;
 розвивати артикуляційну моторику, мовленнєве дихання, зв’язне мовлення; вміння розрізняти та називати розмір, колір, форму предметів;            розфарбовувати предмет, не виходячи за межі;                                                        
збагачувати словниковий запас;                                                                                                                                        розвивати логічне мислення;
сприяти вихованню уважності, охайності, зосередженості.

Обладнання: картки із завданнями до ігор «Ракета», «Місяць», «Пролісок», «Чарівні палички»; мозаїка, тарілки з крупою, різнокольорові кружечки великого та малого розміру, палички, іграшкова черепаха для розвитку сенсомоторики учнів,  ручка, кольорові олівці.                                                                                                                                                               


Хід заняття.

І. Підготовча частина.

1.Організаційний момент.
     а) Привітання

Вправа “Доброго ранку”.
Мета: сприяє розвитку мовного апарату, пам’яті, дрібної та загальної моторики.
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку, маленькі дубки!
Я вас вітаю, люблю, пізнаю,
Бо живемо у одному краю.
(Пальцями правої руки по черзі «вітатися» з пальцями лівої руки,
поплескуючи одне одного кінчиками..)

     б) Дихальні вправи:  Слайд № 2.
-Кожний день ми з вами спостерігаємо за тим, як міняється погода за нашим вікном. Ще недавно лежав сніг, мороз вимагав нас одягати шуби, чоботи, шапки, рукавички. А зараз ЩО ми бачимо за вікном?
-А чому така зміна сталася в природі?
Загадка
Тане сніжок, оживає лужок, день прибуває. Коли це буває?
-Яка пора року?    (Весна)   Слайд № 3.
-Природа просинається після зимового сну: з’являються зелені листочки, травичка, а саме головне – весна дарує квіти.  Слайд № 4.                         Перші весняні квіти: підсніжники, проліски, фіалки, ряст, медунка, конвалії. 
ВІРШ про квіти:
Ось іде до нас весна,
Все навколо ожива.
Підсніжники прокидаються,
Проліски посміхаються,
Діти вібігають,
Весело стрибають.
-Кожна квітка дарує нам красу, приємні пахощі. Кожна квітка має свій колір, тому що кольори дарує веселка. Слайд № 5.                                                             –Веселка використовує кожний колір, щоб прикрасити нашу землю.

ІІ. Основна частина.

1.     Мотивація  навчальної  діяльності.
-ВЕСНА має три місяці: березень, квітень, травень. Зараз другий місяць – квітень.
-А ви любите дивитися на зіркове небо? Слайд № 6.
 12 квітня – день космонавтики – людина полетіла на ракеті у космос.                                                         
Слайд № 7.
УВАГА!  РАДІОГРАМА!  Слайд № 8.
НА НАШІЙ ПЛАНЕТІ ГИНУТЬ РОСЛИНИ! ЗАЛИШИЛОСЬ МАЛО КВІТІВ! ДОПОМОЖІТЬ!!!
-Діти, необхідно допомогти. Спробуємо?   Дорога  нас чекає нелегка. Допомагати нам будуть наші пальчики. Вони вже багато чого вміють, тому я гадаю, ми з вами виконаємо всі завдання. Так?  Ви мене підтримуєте?  Тоді збираємось – час вирушати. Для цього необхідно летіти в космос. Одягти спеціальні костюми – скафандри та зашнуруватися.

2.     Вправа «Шнуровка».  Слайд № 9.
Мета: вчити дітей шнурувати взуття, удосконалювати набуті навички.


3.     Вправа «Ракета».   Слайд № 10.
Мета: вчити дітей правильно штрихувати олівцем предмет, розрізняти і називати кольори.
-На чому будемо летіти? Виконаємо завдання: розфарбуємо ракету.

(Під час штрихування виконати вправу для відпочинку пишучої руки:
«Олівець».
Олівець в руці катаю,
Поміж пальчиків кручу.
                               Неодмінно кожний палець
                               Буть слухняним я навчу.)

4.     Вправа «Місяць».   Слайд № 11.
Мета: розвивати зорову увагу, мислення, дрібну моторику рук.



Фізкультхвилинка    Слайд № 12.
Мета: зняти напруження м’язів тулуба, рук, ніг; удосконалити рухи загальної моторики; розвивати мовлення.
Ми готові до польоту в космос.
                          а) В полі дерево стояло
                               і тихенько ранком спало.
                               прилетів до нього вітер –
                               розгойдав зелені віти.
                          б) «Вітер…»
                          в) «Чотири стихії»
                          г) «Жук»
                          д) Вправи для пальчиків з віршами:
                               «Білочка»
                               «Оркестр»
                               «Сороконіжка»

5.     Вправа «Знайди предмет».   Слайд № 13.
Мета: розвивати дрібну моторику, мовний апарат, уміння рахувати предмети, розрізняти кольори.
-Загубились кольори, тому квіти не можуть цвісти. Найдіть  предмети, порахуйте і назвіть їх.
(У тарілочці насипана крупа з дрібними предметами.)

6.     Вправа «Пролісок».   Слайд № 14.
Мета: розвивати уміння дітей складати візерунки з мозаїки за зразком, розрізняти кольори, удосконалювати дрібну моторику.
-Дуже добре.  За допомогою наступного завдання складемо чарівну квітку.

Я - перша квіточка весни,
 Я - пролісковий цвіт,
 Я пережив зимові сни
 І знов родивсь на світ
 У мене очі голубі,
 Такі, як неба синь.
 Росту між кленів і дубів,
 Люблю і сонце, й тінь.
 Зелені рученьки мої
 Листочками зовуть.
 Я полюбив ліси й гаї,
 Живу я здавна тут.
 І вірю: люблять всі мене,
 Як весну золоту,
 Бо знають, що зима мине,
 Коли я розцвіту.
  
7.     Вправа «Чарівні палички».   Слайд № 15.
Мета: розвивати дрібну моторику, увагу, уміння виконувати завдання за зразком.
-Прийшов час летіти додому. А для цього необхідно з паличок скласти ракету за малюнком.

8.      Вправа «Обведи і зафарбуй» (додаткове завдання)
Мета: розвивати уміння обводити предмети, утримувати довго на одному місці, охайно працювати, зосереджуватися та концентрувати увагу.

ІІІ. Підсумок заняття.

-Яка пора року гралася з нами?
-Що робили на занятті?
Слайд № 16.
-Тепер ваші пальчики будуть швидко і правильно виконувати завдання.
М О Л О Д Ц І!!!

Комментариев нет:

Отправить комментарий